Proč zlato?

DNES MÁTE I VY MOŽNOST ZAJIŠTĚNÍ SVÉHO MAJETKU


Centrální banky i nadnárodní organizace, zkušení investoři, kteří si vytvářejí rezervy pro své další fungování, zajišťují jejich hodnotu investičním zlatem, které je významně stabilizuje. Poměr zlata v rezervách v poslední době výrazně posiluje. Stejnou možnost zajištění svého majetku máte ovšem i Vy. Dnes už nejsou investice do zlata otázkou pouze milionových částek. V nabídce jsou slitky v gramáži od 1 g do 1 000 g (investice od cca 1 500 Kč), svoji rezervu ve zlatě můžete budovat i postupně díky investičnímu plánu (zde je možno postupně nakupovat zlato a stříbro za částky od 100 Kč). Cenné kovy jsou opravdu dostupné všem, nic Vám nebrání v tom, začít si svoji rodinnou zlatou pojistku vytvářet.

PROČ MAJÍ CENNÉ KOVY VÝZNAM VE SPOŘENÍ?

Měnová politika států, jejich zadluženost, nejistoty – to jsou hlavní důvody, proč obliba zlata roste. Touha po bezpečí a jistotě, to jsou hlavní příčiny tohoto vývoje. Zatímco veškeré měny a úspory podléhají inflaci, zlato ji dokáže odolávat a je tradičním uchovatelem hodnot, ověřeným staletími historie.

Za nákup potravin, který před 10 lety stál 1 000 Kč, dnes zaplatíme přibližně 1 400 Kč. Zdražení o 400 Kč se nezdá tak hrozné …. ovšem je to jeden nákup. Kolik takových nákupů uděláme za měsíc, rok. A co další položky, které spotřebováváme denně – elektrická energie stoupá od roku 2000 průměrným tempem 7,8 % ročně, plyn 10,6 % ročně, benzín roste v průměru o 23 % ročně.

Pokud se na věc podíváme z jiné stránky, stejným tempem se snížení kupní síly peněz (vliv inflace) projevuje i na našich úsporách, které si vytváříme jako zajištění do budoucna, ať už pro sebe, na větší nákupy, pro děti.

Působení inflace na hodnotu peněz

Inflace ovlivňuje veškeré úspory obyvatel.
Peníze ztratily od rozdělení ČR (31. 12. 1992) téměř 62 % své hodnoty.

Dokáží se inflaci vyrovnat nejčastější spořící produkty, na kterých jsou vklady obyvatel ČR nejvíce uložené?

Úspory, které jsou takto uloženy, okamžitě ztrácí hodnotu (zhodnocení nepokrývá zvyšování cen zboží).

Za unci zlata však koupíte stejné množství zboží jako před sto i více lety. Po staletí siuchovává svoji kupní sílu.

Ukládání majetku do zlata má dlouhou historii a ukázalo se to velmi prozíravé. Kromě skutečnosti, že udržuje hodnotu, je navíc přenosné a lze ho směnit ve všech zemích světa. Na tyto zkušenosti navazují dnešní finanční odborníci  a  doporučují  rozložit  své  spoření  mezi  papírová  aktiva  (akcie,  dluhopisy  a  penzijní  připojištění, stavební spoření, životní pojištění), nemovitosti, komodity (zejména zlato a stříbro) a případně investice do firem a podnikatelských záměrů (vlastní podnikání). Takovéto rozložení spoření a investic bude odolné proti nejrůznějším událostem, které život přinese. A jaký díl úspor by měl být umístěn v cenných kovech? Doporučení se pohybují od 5 % až do 30 % celkového majetku rodiny

Další výhody:

  • Zlato je osvobozené od DPH, zpětný odprodej investičního zlata a stříbra není předmětem daně z příjmů.
  • Zlato a stříbro není možné uměle vyrobit, jeho zdroje jsou omezené.
  • Zlato a stříbro jsou jediné skutečné peníze, nejsou ničím dluhem, je to univerzální měna. Díky své bezpečnosti je zlato v rezervách centrálních bank na úrovni hotovosti a nejbezpečnějších státních dluhopisů.
  • Zlato a stříbro tvoří rezervu nebo představuje jisté peníze v nejistých časech (měnové války mezi státy, hospodářské krize, devalvace, inflace), zlato je pojistka po dobu krize.
  • Zlato a stříbro odolává nejen inflaci, dobře si vede i v obdobích recese.