Představení IBIS InGold

®Společnost IBIS InGold ®, a. s.(IČO 25525433 se sídlem v Praze, Rybná 682/14 (Burzovní palác)) na trhu funguje již téměř 15 let a prodej cenných kovů je jejím zcela převládajícím předmětem podnikání. Prodej cenných kovů zajišťuje jak v České republice i v dalších zemích (aktuálně Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Litva, USA, připravují se Rakousko, Německo, Švýcarsko, Velká Británie). Společnost je registrovaná jako obchodník s investičními cennými kovy u ČNB. 


Společnost IBIS InGold ® , a. s. odebírá investiční cenné slitky a mince pouze z oficiálních zdrojů, nikdy neprodává slitky z oběhu. Dává tak svým zákazníkům garanci, že budou prvním držitelem slitku či mince, kterou si objednají. Základní sortiment tvoří nejprestižnější investiční zlaté a stříbrné slitky a mince s označením Good Delivery (garance kvality).

Společnost IBIS InGold ®, a.s. poskytuje svým odběratelům produkty světových rafinerií cenných kovů (certifikovaných mincoven):


Rafinerie PAMP je uznávaná jako celosvětový lídr v produkci slitků drahých kovů o hmotnosti od 1 g do 100 g. Slitky této rafinerie jsou unikátní svými dekorativními vzory a zpracováním. I Kanadská královská mincovna si vybudovala svoji světovou pověst díky dokonalému dodržování kvality a čistoty. Mince s motivem javorového listu, které najdete v nabídce, je nejryzejší mincí, která se pravidelně razí. Investiční mince australské mincovny The Perth Mint patří zase díky svým motivům k těm nejoblíbenějším. Oblíbili si je nejen investoři a střadatelé, ale i sběratelé.

Mimo  standardní  nabídku,  kterou  společnost  nabízí,  se  na  ni zákazníci  mohou  obrátit  i  se  speciálními požadavky na dodání platiny a paladia.

Při nákupu investičních cenných kovů má zákazník opravdu širokou volbu. Vedle standardního jednorázového nákupu  nabízí propracovaný  systém  pravidelného  investování  a  spoření  v  několika  modifikacích  – pravidelný nákup, spoření na nákup či inteligentní investiční plán – iiplan ® . Každému zákazníkovi tak může nabídnout řešení, které odpovídá jeho možnostem, potřebám, ale i jeho preferencím a přáním. 

Nejmodernějším  a  naprosto  unikátním  je  Inteligentní  investiční  plán (IIPlán®),  který  klientům  umožňuje  okamžitou proporční fixaci ceny dle aktuálního kurzu (zjednodušeně řečeno, každá připsaná platba se okamžitě mění na část vybraného investičního slitku). Je to skutečně flexibilní produkt, který může každého zákazníka provázet celým jeho životem, je možné jej převést i na další osobu (např. na dítě, které dosáhne plnoletosti). 

Aby byl zákazníkům zajištěn komfort nákupu, je připraveno několik cest, jak mohou investiční cenné kovy nakoupit.


Veškeré zaplacené investiční mince a slitky předává zákazníkovi do jeho vlastních rukou, nejsou nikde deponovány a neexistuje žádný množstevní limit, kdy je možné fyzické předání realizovat. Platbu je možné realizovat buď formou dobírky (do 100 000 Kč) nebo bankovním převodem. Cenu investičních slitků a mincí ovlivňuje cena komodit na burze. S výjimkou iiplanu ® , kde fixace probíhá postupně, se cena slitků a mincí fixuje v okamžiku jejich zaplacení (připsání platby na účet společnosti). Jako bonusy společnost IBIS InGold ® , a. s. svým zákazníkům nabízí:


Mezi přednosti bezpochyby patří i nadstandardní depozitní sklady v České republice, které i v současných turbulentních poptávkových vlnách garantují expedici více jak 96 % sortimentu do 48 hodin.