Zabezpečení na důchod

JAK POSTUPOVAT?

  1. Nespoléhat na státní důchod. Vlastní spoření a zajištění je tou nejlepší cestou!
  2. Úspory nenechávejte pouze v penězích. Zajistěte je reálnou hodnotou – investičními cennými kovy! Není potřeba hledat nové finanční zdroje, pozměňte výši plateb na stávajících spořících produktech a uvolněné prostředky začněte pravidelně spořit do cenných kovů.

II. PILÍŘ

Na  základě  zákona  č.  426/2011  Sb.  o  důchodovém  spoření  byl  vytvořen  tzv.  druhý  pilíř  důchodového zabezpečení. Nově vzniklý II. pilíř je tvořen důchodovými fondy penzijních společností. Jde o systém dobrovolný a vstupovat do něj mohou ekonomicky aktivní občané do věku 35 let.

+

Cílem důchodové reformy je vytvoření více rozloženého důchodového systému, který zajistí obyvatelstvo pro období důchodu.

NAŠE DOPORUČENÍ

Posílit svůj vlastní důchodový systém o 4. pilíř. První 3 pilíře jsou postaveny na spoření v penězích a cenných papírech (dluhopisech a akciích). Současný vývoj ale ukazuje, že ani stát nemusí být vždy bezpečným garantem našich úspor. Proto je dobré mít i pilíř na vládě nezávislý, který navíc zajistí majetek proti dopadům ekonomických a politických krizí i proti inflaci. Výpočet důchodů se může změnit, parametry druhého i třetího pilíře také. Cenné kovy, které budete mít ve svém držení, Vám zůstanou.